podnikani4u 724 689 503 podnikani4u info@podnikani4u.cz


podnikani4u

Proč podnikání

Přemýšleli jste někdo o tom, co nám brání jít za svým snem a plnit si své cíle?

Pokud půjdeme až ke zdroji, podaří se nám identifikovat dva největší zabijáky snů – peníze a čas. Peníze a čas jsou nejlepší kamarádi a mohou pracovat buď proti nám, nebo pro nás.

Většinu našeho ekonomicky aktivního života pracujeme pro peníze. Většina z nás si za odvedenou práci ani neodnese odměnu, kterou by si představovala. Málokoho napadne podívat se na náš čas v práci jako na prodej života jinému člověku nebo firmě. 

Dovolte mi jednu osobní otázku:

Pokud bych za Vámi přišel s nabídkou, že od Vás koupím den Vašeho života. Skrze vyspělou technologii by Váš den byl odečten a mně by se připsal. Jednoduše byste zemřeli o den dříve a já o den později. Jaká by byla cena toho dne?

Teď se zamyslete nad Vaší hodinovou mzdou, protože princip je stejný. Prodáváte svůj život druhým lidem. Odpovídá cena Vašeho pracovního dne ceně dne, který jste právě prodali cizinci s technologií?

Jak to souvisí s podnikáním?

V pozici zaměstnance máme velmi malou moc změnit cenu Vaší hodiny, mnohdy ani počet hodin, které zaměstnavateli prodáváme, a navíc zaměstnavatel určuje, jak prodaný čas musíme strávit. Zde mají nespornou výhodu Ti, kteří jejich práce baví. Ovšem to neznamená, že nás bavit za čas nepřestane. Pak máme dvě možnosti. Odejít a často existenčně ohrozit sebe a rodinu, anebo zůstat, zatnout zuby a stříhat metr do důchodu, který nám zvolení zástupci budou stále prodlužovat.

Podnikání nám nabízí zcela odlišnou cestu. Pokud si ze začátku podnikání dobře nastavíme, určujeme, co budeme ve svém pracovním čase dělat, s kým to budeme dělat, jak dlouho denně to budeme dělat a v neposlední řadě za kolik to budeme dělat.

Jedině v této pozici můžeme začít myslet na realizaci našich snů, jedině tehdy můžeme distribuovat náš čas a prostředky podle našich priorit a preferencí. Jen málo zaměstnání s našimi hodnotami a cíli souzní natolik, aby nás opravdu bavilo celý náš aktivní život. V případě podnikání je souznění s našimi hodnotami a cíli nejzákladnější předpoklad pro úspěch.

Proto se náš web zaměřuje na podnikání a jeho podporu. Protože si uvědomujeme, že podnikat je nevyhnutelnou součástí života, který vede k naplnění našich snů a cílů.