podnikani4u 724 689 503 podnikani4u info@podnikani4u.cz


podnikani4u

5 inspirativních knih o podnikání a motivaci

Chcete se přiučit více informací o začátcích v podnikání? Víte, jak s podnikáním začínali ostatní? Potřebujete tu správnou motivaci? Hledáte inspiraci pro rozjezd svého byznysu? Pokud ano, tak jste na správném místě. V dnešním článku vám představíme pětici knih, které by neměly chybět ve vaší knihovně.

Motivačních knih o podnikání a businessu už bylo napsáno opravdu hodně. Některé knihy se staly úspěšnými a jiné nikoliv. My vám dnes představíme výběr pěti zajímavých literárních kousků, které stojí za přečtení. Říká se, že „literatura je potravou pro duši.“ Pojďme tedy pro naší duši něco udělat a ochutnat lahodný předkrm v podobě pěti inspirativních knih o podnikání a motivaci.

Robert T. Kiyosaki: Bohatý táta, chudý táta

První knihou, kterou si dnes představíme je titul Bohatý táta, chudý táta. Autor celosvětového bestselleru ukazuje na problematiku finanční gramotnosti. Průběhem celého díla se nese inspirativní autorův pohled na dva typy podnikatelů. Vzdělaného, ale chudého podnikatele a nevzdělaného, zato úspěšného byznysmena. Mimochodem předobrazem těchto postav jsou skuteční lidé, a sice autorům otec a otcův kamarád. Kiyosaki tvrdí, že úspěšný podnikatel musí změnit pohled na finance. Běžný člověk pracuje pro peníze. Bohatí lidé se snaží, aby peníze pracovaly pro ně.

Guy Kawasaki: Umění rozjezdu

Hlavní myšlenkou této knihy se stal princip jiného pohledu na začátky podnikání. Podnikání není pouhým pracovním postem či zařazením. Naopak. Podnikání je nastavení mysli, kdy se jedním z našich hlavních cílů stává změna mysli a pohledu na trh. Na podnikání je tedy okouzlující především naše energie, chuť něčeho dosáhnout i potřebná motivace. Guy Kawasaki, který oslnil svým přístupem celou Silicon Valley představuje jedinečný pohled na začátky podnikání. Jeho rady nejsou teoretické či akademické, právě naopak. Výklad je podáván jednoduše, s množstvím vtipných příběhů a historek z autorova profesního i osobního života. Podle recenzí se kniha Umění rozjezdu stala doslova podnikatelskou biblí, a proto by neměla chybět ve vaší knihovně.

Jason Fried, David Heinemeier Hansson: Restart

Restart je novým pohledem na podnikání. Tvůrci této příručky čtenářům radí, jak se vymanit ze zaběhnutých stereotypů a uspět na poli byznysu. Kniha vás přesvědčí, že ke startu podnikání nepotřebujete velký základní kapitál na rozjezd a marketing. Neobvyklé myšlenky, jednoduchá řešení a cílevědomost jsou hnací silou vašeho úspěchu. Restart má své zastánce i odpůrce. Restart, jakožto provokativní příručka o podnikání boří podnikatelské vzorce a přidává nový pohled na byznys. Kniha jako by odstranila nechtěný odborný plevel, a naopak přidala jednoduchou popisnou formu a čtivé příklady.

Richard Koch: Pravidlo 80/20

Přestože Pravidlo 80/20 bude zanedlouho slavit již dvacet let od svého vydání, stále plní regály knihkupectví. Kniha se stala bestsellerem. A to nejenom proto, že popisuje, jak s menšími náklady a vynaloženou silou uspět v dnešním světě, ale také proto, že vysvětluje tzv. Paretovo pravidlo neboli, že například 20 % zákazníků přináší 80 % zisku atp. Budeme-li se soustředit na oněch nejdůležitějších dvacet procent, další části přijdou snáz a jednodušeji. Pozitivním faktem je skutečnost, že Pravidlo 80/20 lze aplikovat nejenom v našem podnikání, ale i v každodenním a osobním životě.

Dale Carnegie: Jak získávat přátele a působit na lidi

Poslední knihou, kterou si dnes představíme je titul Jak získávat přátele a působit na lidi. Již z názvu vypovídá, že se jedná o příručku, která bude dokonalým vodítkem pro ty, kteří tápou v jedné z nejdůležitějších oblastí podnikání, a to v komunikaci. Získat si pozornost druhých není rozhodně snadné. Dále Carnegie vám poradí, jak snáze navázat komunikaci, získat si přátele či obchodní partnery. Kromě toho pochopíte, jak důležitý je zájem o druhé lidi nebo, jak funguje psychologie.

Stále přemýšlíte o tom, jak začít podnikat? Hledáte tu správnou motivaci k podnikání? Potřebujete poradit se základními principy v byznysu? Obraťte se na nás! Díky projektu Podnikání4U získáte potřebné vzdělání, motivaci a podporu k tomu, abyste uspěli v podnikání a businessu!